www.bdwmv.de

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

пїЅпїЅпїЅпїЅ

Статті (Огляд)

Про пропозицію зниження ПДВ до 9% та введення податку на прибуток на рівні 1-2%


Ухваленню законопроекта про компенсації зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) і скасування пільг по ньому податком з обігу повинен передувати всебічний аналіз наслідків його впровадження, підкріплений розрахунками на базі діючих підприємств.

Можливо, навіть, варто було б розглянути питання організації пілотного проекту на базі будь-якої території або галузі. Федерація в цілому підтримує ідею вдосконалення ПДВ, але, провівши експертизу законопроекту, ФРУ не підтримала цей документ у запропонованій редакції, направивши лист із зауваженнями на початку червня в Міндоходов.
 
Введення податку з обороту за ставками 1-2% збільшить наповнюваність держбюджету і скоротить обсяги можливих махінацій, вирівнюючи конкурентне середовище. Проте є у цієї ініціативи і негативні сторони. Головна з них полягає у тому, що у найбільшому виграші від запропонованих змін виявляться виробники та експортери сировини, а також вертикально інтегровані структури. А от для виробників продукції високих рівнів переділу запропонована реформа загрожує додатковими витратами.
 
Питання викликає і підхід до скасування податкових пільг. Необхідно, аби скасування або скорочення переліку пільг з ПДВ базувалася на аналізі їх ефективності. Дуже важливо також, щоб були зроблені детальні прогнозні розрахунки наслідків скасування податкових пільг.
 
Як повідомлялося, Міндоходов пропонує знизити ставку ПДВ з 1 січня 2014 року зі 17% до 9%, відмовитись від більшості пільг з цього податку та ввести податок з обігу за ставками 1% (при експорті) і 2% (в більшості інших випадків). За розрахунками відомства, це дозволить не тільки компенсувати падіння ПДВ, а й отримувати додатково 22 млрд. грн. щорічно.

За матеріалами підготовленими для ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА

 

Написано: Юлия Бенцлер від 20.08.2013


  

 

 

 

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2024 | Про ФРК