Тетяна Тимошенко


Тетяна Олександрівна Тимошенко – той рідкісний тип громадського діяча, який може подивитися на ситуацію не тільки з точки зору роботодавців, але й очами представників держави. Завдяки цій якості, вона змогла організувати конструктивний діалог бізнесу і влади. Незважаючи на складнощі в економіці і політиці, чиновники дослухаються до представників роботодавців сфери туризму, сприймають їх серйозно і будують стратегії розвитку з урахуванням побажань підприємців. Мабуть, це і є успіх. Тепер головне не зупинятися на досягнутому і завершити розпочате.

 

Що підштовхнуло взяти на себе таке громадське навантаження?

 

Це сталося невипадково. Я багато років працювала в органах державної влади, і зрозуміла, що в нашій країні немає ефективного механізму діалогу підприємницької громадськості та влади. Вивчаючи європейський досвід, мені стало очевидно, що такий діалог потрібний і налагодивши його, можна значно підвищити ефективність бізнесу. Спілкуючись з представниками європейських бізнес-кіл, я зрозуміла для себе, з чого потрібно почати цю роботу, як вибудовувати цей непростий механізм спілкування і до чого слід прагнути.

Йдеться у тому числі і про професійну лобістську діяльність, представництво інтересів бізнесу у владних структурах.

 

Як ви бачите цей соціальний діалог?


Нещодавно ми випустили буклет, який називається «Від професійного лобізму до соціального діалогу». Мається на увазі представлення інтересів бізнесу не в форматі наступу на владу, а в ході конструктивного, цивілізованого діалогу. Для нас ідеальною є ситуація, коли за стіл переговорів сідають представники бізнесу, які наповнюють бюджет і чиновники, які своїми нормативними актами зобов'язані забезпечити комерційним структурам процес заробляння грошей. Зрозуміло, що в ці переговори повинні бути включені і профспілки, які представляють сторону найманого персоналу. На мій погляд, такий формат спілкування є конструктивним, логічним і, якщо хочете, природним. Ці три сторони не можуть існувати одна без одної. Тому всі представники за цим столом мають рівну вагу і повинні керуватися виключно взаємними інтересами. В даний момент держава сама ставить себе трохи вище інших договірних сторін, намагаючись нав'язати свої умови гри. Але я впевнена в тому, що так не буває, і не повинно бути. Політика тиску на бізнес не призводить ні до чого конструктивного. Тимчасове перевиконання показників наповнюваності бюджету є дуже короткостроковим ефектом, який в результаті неодмінно обернеться спустошенням казни і недовірою до влади.

Чи допоможе це туристичній галузі, інтереси якої ви представляєте?

 

Обов’язково. Ми пропонуємо ті моделі розвитку, які дозволяють диверсифікувати економіку і відійти від сировинної схеми. Сьогодні всім очевидно, що такий підхід вичерпав себе. Ось тут ми демонструємо конструктивний підхід: ми говоримо не з позиції – дайте, а з позиції – так треба зробити, щоб досягти бажаних результатів. Якщо ви хочете, щоб диверсифікація економіки відбулася, ми пропонуємо шлях, який неодмінно призведе до успіху.

Туризм – це те, що може забезпечити швидку оборотність і практично відразу зможе принести прибуток. Нас починають чути і прислухатися до нашої думки. Думаю, це прекрасний результат, якого ми досягли за 4 роки існування нашої організації. Зараз, коли держава на законодавчому рівні врегулювала ведення соціального діалогу, ми зможемо посилити свою присутність у владних структурах і домогтися значно більших результатів. Найголовніше в тому, що влада зрозуміла – з підприємцями не можна не рахуватися. А якщо знайти з ними спільну мову, це прямий шлях до спільного успіху.

 

 


Написано: 24.11.2011

Друк | Федерація роботодавців Києва © 2010-2024 | Про ФРК